Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Wybory jak gra w trzy kubki - nie mogą zaistnieć bez leszczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Gdy wolne w klatkach istoty manifestują swoją wolność, wtedy oznacza to że hodowla przebiega prawidłowo” @Zorion

 Nie potrzeba specjalnej spostrzegawczości, żeby zauważyć podobieństwo kampanii wyborczej do, popularnej w niektórych kręgach i miejscach, gry w „trzy kubki” lub jej odmiany „trzy karty”.

Dla tych, którzy nie mieli okazji zetknąć się z tym, organizowanym zazwyczaj przez drobnych kryminalistów, procederem, informacja ze strony internetowej Policji w Koszalinie.
„W trakcie czynności operacyjnych policjanci udali się na teren giełdy samochodowo-towarowej przy ul. Orląt Lwowskich, gdzie prowadzili obserwację pod katem ujawnienia punktów organizowania gry "w trzy kubki".
Z reguły jest tak, że w proceder zaangażowana jest grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawiana, za pieniądze, w którym z trzech kubków znajduje się piłeczka. Odgadnięcie kubka to wygrana postawionych pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby grają role aktywnych obserwatorów lub innych jej uczestników. Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora, co ma uprawdopodobnić potencjalną wygraną innym przyglądającym się osobom.
W wyniku dzisiejszych działań na giełdzie policjanci zatrzymali Grzegorza T., 29-latka z Koszalina. Mężczyzna jest znany policji. Był już wcześniej zatrzymany jako organizator gry "w trzy kubki". Teraz ponownie stanie przed sądem i odpowie za to wykroczenie. Grozi mu kara grzywny.
Wartym zaznaczenia jest fakt, że w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa, odpowiedzialności karnej za wykroczenie podlega także każdy, kto bierze udział w takiej grze, kto obstawia w niej pieniądze licząc na wygraną, a nie tylko jej organizator.
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/18322,Zatrzymany-za-organizowanie-gry-34w-trzy-kubki34.html
 
Dla postronnego widza zachowanie ofiar, dających się wciągnąć w oszustwo jest nie do pojęcia. Jak można liczyć na wygraną biorąc udział w grze z żulami, którzy kryminał mają wypisany na twarzach?
A jak można brać udział w wyborach wiedząc, że głos poszczególnego wyborcy służy tylko i wyłącznie zalegalizowaniu istniejącego szatańskiego układu?
 
Pisze o tym bloger @Zorion
 
 
System cywilizacyjny stał się dla człowieka środowiskiem, z którego praktycznie nie może się wyrwać. Cechy i funkcje systemu naturalnego człowieka zostają ściskane do wymiarów przestrzenno- czasowych niezbędnych do wykorzystania ich dla systemu oraz fizycznego funkcjonowania człowieka i utrzymania go w stanie życia fizycznego. Wszelkie naturalne zachowania, funkcje zostają zamykane w klatkach nakazów, zakazów, praw, kar, procedur.
System Cywilizacyjny zamyka wszystko w klatkach, jego celem ostatecznym jest całkowity nadzór nad każdym i nad wszystkim. Hodowla odbywa się w oparach iluzji wolności .Gdy wolne w klatkach istoty manifestują swoją wolność, wtedy oznacza to że hodowla przebiega prawidłowo.
 
Taki system istniał od zawsze, od czasu buntu pierwszych ludzi w ogrodzie Eden, zmieniały się tylko formy, a teraz, na naszych oczach, system ten degeneruje się w sposób, należy mieć nadzieję, ostateczny. W kampanii wyborczej można usłyszeć takie kłamstwa i niedorzeczności, że, gorszące wydarzenia sprzed stu lat wydają się zupełnie niewinną zabawą
 
Wadowice, rok 1913, wybory sejmowe
Do walki wyborczej w kurii włościańskiej stanęły tu dwie partie: ludowa i obszarnicza. Propagandę wyborczą ludowców cechowały entuzjazm i uczciwość. Natomiast obszarnicy agitowali „praktycznie". Poza naciskiem, wywieranym z urzędu przez aparat urzędowy wydziału powiatowego ,,na trzeźwo", zużytkowali do celów wyborczych.. propinację. Postęp w użyciu tego środka sprowadził się do tego, że alkoholem pojono nie w publicznej propinacji, lecz wynajęto na ten cel lokale stowarzyszenia rzemieślniczego w Wadowicach. Tu odbywało się bezpłatne rozdawnictwo „posiłku" w postaci tradycyjnej kiełbasy wyborczej i gorzałki. W zaglądaniu częstym do tej traktierni celowali głównie wójtowie i pisarze gminni. Toteż niektórych z nich, słabiej na nogach się trzymających, pod pachy prowadzono do urny wyborczej. Przy pomocy takich środków obszarnicy zdobyli jednym głosem większości mandat dla swojego kandydata, ubijając biednego chłopa-ludowca swoim „grossbauerem". Cóż dopiero działo się w tych powiatach, gdzie z chłopem czy inteligentem walczył o mandat szlachcic - ,,Stańczyk" czy „Podolak"! Zwycięstwo wadowickie uczczono dalszą pijatyką. Na drugi dzień w rowie przydrożnym za Wadowicami spostrzeżono wóz, którego pasażerowie-wyborcy wygodnie w różnych stronach rowu chrapali, konie zaś, zerwawszy uprząż, pasły się w trawach dworskich. Z „papierów urzędowych", które porozsypywane były w rowie, wynikało niedwuznacznie, że katastrofa przydarzyła się pewnemu wójtowi, wracającemu z wyborcami z wadowickich wyborów sejmowych. „Kiełbasy wyborczej" też w czasie wyborów było w bród, tak że parobcy wiązali ją na końcach batogów i takim symbolem „czystości" wyborów wywijano na rynku i przed c.k. starostwem.
 
Konkluzja jest jedna, chcesz poczuć się naprawdę wolny, nie idź do wyborów, nie dawaj tym, którzy nas gnębią satysfakcji. Nie bądź leszczem
 
 
J.Putek, „Mroki Średniowiecza”

KOMENTARZE

 • @Autor
  Czyli hasło PO (pisałem o tym):

  Nie idź na wybory.

  I o to chodzi "elycie".
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:03:40 witam
  Obawiam się, że nie do końca zrozumiał Pan notkę

  Pozdrawiam
 • @roux 09:18:35
  Dla pana Wojtasa wszystko co może zagrozić jego ukochanemu PiS owi jest nie do przyjęcia.
  Oczywiście na wybory trzeba iść i głosować na Konfederację.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:49 witam
  Czyli abp Jędraszewski też jest nie do przyjęcia?

  Pozdrawiam
 • good job
  "Na drugi dzień w rowie przydrożnym za Wadowicami spostrzeżono wóz, którego pasażerowie-wyborcy wygodnie w różnych stronach rowu chrapali, konie zaś, zerwawszy uprząż, pasły się w trawach dworskich."

  super - samo życie, ludzie się nie zmieniają, zmieniają się tylko dekoracje :)

  pozdrawiam
 • typowy błąd "non sequitur"
  Na wybory trzeba iść, ale kierować się należy rozeznaniem, a nie wyborczą kiełbasą

  no i ten tytuł "Mroki Średniowiecza" - owszem, elektryczności wtedy nie było, ale żeby od razu mroki

  pozdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:49
  Popieram (mam nadzieje, ze to nie był sarkazm) i też głosuję na Konfederację
 • 5***** Autor
  Może iluzja.
  Hodowla odbywa się w oparach iluzji wolności .Gdy wolne w klatkach istoty manifestują swoją wolność, wtedy oznacza to że hodowla przebiega prawidłowo.

  Hodowla odbywa się w niby wolności. W oparach zatrzymanego systemu rozwoju precyzyjnej równowagi, przez tzw trójpodział.
 • @roux 09:45:32
  Abp Jędraszewski to światełko w tunelu - szkoda, że takie słabe i tak późno
 • @MacGregor 10:37:51
  Absolutnie nie!
  Choć nie jestem na 100% przekonany to innego wyjścia nie ma. PO-PiS musi dostać jak najmniej głosów.
 • Tym, którzy boja się o tzw. demonkeraturę, która
  mogłaby ucierpieć na skutek lichej frekwencji - należy uspokoić, - bo ona jednak nie ucierpi. Nie ucierpi - bo do urn pójdą strażnicy rewolucji czyli cała rzesza urzędników państwowych - i zagłosują - jak trzeba.
  Wniosek?
  Gdyby na skutek głosowania groziła - naprawdę rządzącym atrapą Polski - utrata władzy - toby demonkratury zakazano. Dodam tylko dla jasności, że naprawdę i stale rządzą ci - których nikt nie wybiera. Natomiast wybrani przy urnach są potem - tylko dekoracją tzw. demonkratury.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:03:40
  Dokładnie to samo chciałem napisać...
  To PO boi się wyborców jak ognia...

  Hasło "nie idź do wyborów" to hasło PO.

  Trzeba iść do wyborów by PO i pokrewne kanapy zniszczyć na zawsze.
  PIS jaki jest każdy widzi ale w polityce socjalnej jest pro Narodowy..
  a w życiu nie chodzi o to by wiernie służyć "elytom" PO czy KK ale o to by godnie żyć i realizować swoje życiowe plany... by mieć rodzinę dzieci i by je wychowywać na mądrych i dobrych ludzi...

  Nie trzeba żyć w luksusach bo luksusy szczęścia nie dają .. każdy nadmiar budzi odruch wyrzygania...czyli chorobę... patrz jak kończą gwiazdy rozmaite ... staczają się w niebyt narkotykowy, alkoholowy, seksoholowy, świrują na najróżniejsze sposoby...

  Człowiek powinien żyć bezpiecznie skromnie co nie znaczy ubogo...
  wszystko z umiarem...tylko rozum i serce bez umiaru..
 • O klatkach
  Klatki systemowe budują "eyty" te klatki to forma okopywania się "elyt" na pozycjach "elyt".
  Tak było od zawsze ...
  Kiedyś elyty budowały klatki z zasad "blękitnej krwi" potem...
  "woli Boskiej", potem na zasadach rasowych...
  później na zasadach jedynie słusznej wiary,
  potem na zasadach jedynie słusznej ideologii ...
  teraz na zasadach kto ma pieniądze ten jest "elyta".

  To wszystko klatki dla tych którzy "elytą" nie są a na "elyty" muszą pracować..
 • @demonkracja 13:37:03
  Nie wszyscy... Jestem członkiem korpusu służby cywilnej. Pracuję w administracji publicznej niezespolonej. Głosuję na Konfederację. I do tego również przekonałem swoich rodziców.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:49
  a cóż ta konfederacja oferuje ? beczkę śmiechu ?

  Jednynie Kukiz, gdyby zapomniał o JOWach, ma parę rozsądnych postulatów.
 • @interesariusz z PL 16:19:27
  Panu Kukizowi dedykuję cytat: "Miałeś chamie złoty róg... Został ci się ino sznur..." Pozdrawiam
 • @Zorion 10:21:34 witam
  /ludzie się nie zmieniają, zmieniają się tylko dekoracje/ bardzo celne spostrzeżenie ;-)

  Pozdrawiam

  PS
  zdjęcia na fb przypominają tow. Wiesława i jego "śmiertelny cios w samo serce zachodnioniemieckiego imperializmu"
 • @MacGregor 10:38:49 witam
  /światełko w tunelu/ doprawdy?

  Pisze red Terlikowski:

  "Jeśli więc o coś można się do metropolity krakowskiego przyczepić, to o coś zupełnie innego. Otóż tak się składa, że jeśli arcybiskup ma stać się rzeczywiście twarzą walki z LGBT i homolobby, powinien – dla własnej wiarygodności – wyjaśnić swoją postawę w sprawie abp. Juliusza Paetza. Sprawy, która – przypomnijmy – nie została wyjaśniona, która nadal ciąży nad archidiecezją poznańską (tak się bowiem składa, że jako człowiek, który nigdy nie został oficjalnie uznany za winnego, hierarcha ma prawo do pochówku w archikatedrze poznańskiej i jeśli nic się nie zmieni, nawet obecny metropolita nic nie będzie mógł z tym zrobić), a szerzej nad polskim Kościołem (bo nadal nie wiadomo, dlaczego o sprawie musiała informować św. Jana Pawła II Wanda Półtawska, a nie jeden z pięciu hierarchów, którzy dostali jej pełną dokumentację).

  Rola arcybiskupa Jędraszewskiego jest tu, łagodnie rzecz ujmując, mało jasna. Poznańscy duchowni wprost mówią o zbieraniu listów poparcia dla abp. Paetza, o uciszaniu chcących rozliczeń, o bohaterskiej obronie molestującego kleryków i młodych księży pasterza. Rozumiem, rzecz jasna, że obecny metropolita krakowski był wówczas poznańskim biskupem pomocniczym, co więcej, wyświęconym przez abp. Paetza, ale możliwe były wówczas różne postawy, choćby dyskretne milczenie. Ówczesny biskup Jędraszewski podjął inną decyzję, i warto by było, by przynajmniej wyjaśnił dlaczego. Może nie wiedział, może został wprowadzony w błąd, ale przynajmniej trzeba to wyjaśnić."
  https://www.rp.pl/Plus-Minus/308089935-Tomasz-P-Terlikowski-Co-powinien-wyjasnic-abp-Jedraszewski.html

  Pozdrawiam
 • @Też tak sądzę.
  " A jak można brać udział w wyborach wiedząc, że głos poszczególnego wyborcy służy tylko i wyłącznie zalegalizowaniu istniejącego szatańskiego układu? "

  Zachęcam zwolenników PiS i PO do niepójścia na wybory. Pozatym to niedziela więc dzień święty trzeba święcić a nie łazić na jakieś wybory.
 • @kowalskijan584 21:04:37 witam
  Oni czują, że tracą grunt pod nogami ;-))

  "Okazuje się, że Gajos ma do przekazania ważne przesłanie i chce by odpowiednio wybrzmiało. Mówi wprost do kamery: "Nie świruj, idź na wybory".
  Gajos nagrał się w ramach akcji "Nie świruj, idź na wybory". To kampania pro-frekwencyjna mającą na celu sprowokowanie, przede wszystkim młodych oraz niezdecydowanych, ludzi do głosowania.
  "Hasło akcji jest takim kumpelskim klepnięciem po ramieniu i pociągnięciem za sobą, w miejsce moralizatorskiego przekonywania, jak ważne jest głosowanie w kontekście ich przyszłości" - piszą inicjatorzy akcji. "Każdy może sfilmować się smartfonem, dołożyć planszę z tekstem i muzykę, aby móc umieszczać je w swoich kanałach społecznościowych"
  Oprócz Gajosa nagrali się już aktorzy Wojciech Pszoniak, Olgierd Łukaszewicz a także muzyk i publicysta Zbigniew Hołdys czy fotograf Tomasz Sikora."
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/janusz-gajos-zacheca-do-udzialu-w-wyborach/5927hmq?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

  Pozdrawiam
 • @kowalskijan584 21:04:37
  Popieram rozszerzająco i zachęcam zwolenników "bandy czworga" do niepójścia na wybory.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY